Nasz Doktorant mgr inż. Grzegorz Przesławski został jednym z laureatów prestiżowej Nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego „Wielkopolska dla Planety 2030”. Został doceniony za innowacyjną pracę pt.: „Naturalny środek antybakteryjny jako alternatywa dla antybiotyków w cementach kostnych”, która jest owocem wyników badań opublikowanych w publikacji naukowej: „Modyfikacja metakrylanowego cementu kostnego eugenolem - nowy materiał o właściwościach antybakteryjnych” oraz innych badań własnych.
Prowadzone badania przyczyniają się nie tylko do postępu w inżynierii biomedycznej, ale także wspierają zrównoważone rozwiązania w zakresie opieki zdrowotnej, które są ważnym krokiem w kierunku budowania zdrowszej i bardziej odpowiedzialnej przyszłości.
Opiekunami naukowymi przeprowadzonych badań są dr hab. inż. Agnieszka Marcinkowska, prof. PP oraz dr inż. Katarzyna Szcześniak.
