Konkurs na najlepszy start-up kierowany jest do studentów oraz doktorantów Politechniki Poznańskiej, którzy w roku akademickim 2022/2023 posiadają aktywny status studenta.
Konkurs EUNICE Start Cup to wyjątkowa okazja dla studentów na zaprezentowanie swojego pomysłu na start-up, zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu pisania biznesplanu czy pozyskiwania funduszy na działalność (mentoring, warsztaty), a także szansa na zdobycie wielu nagród:
- pieniężnych dla laureatów 3 pierwszych miejsc etapu lokalnego ufundowanych przez Aquanet (1 miejsce 5000 zł, 2 miejsce 3000 zł, 3 miejsce 2000 zł),
- udziału w międzynarodowym finale konkursu w Katanii na Sycylii (17-21 lipca 2023),
- specjalnych w postaci stażu/współpracy z firmami partnerskimi (Aquanet, Enea Operator, Intel, VW Poznań),
- oraz nagrody głównej w etapie międzynarodowym: 7-tygodniowego stażu w jednym z krajów uniwersytetów partnerskich EUNICE, w całości opłaconego przez EUNICE.
Tematem konkursu jest opracowanie pomysłu na start-up w zakresie przynajmniej jednego obszaru:
- Smart City
- wykorzystanie odnawialnych źródeł energii
- ogólna poprawa życia ludzi i stanu środowiska naturalnego
Zgłoszenia mogą dokonać zespoły składające się z maksymalnie 5 osób. Aby zgłosić swój pomysł wystarczą 3 kroki:
1. Opracowanie własnego pomysłu na start-up lub opracowanie jednego z tematów zaproponowanych przez naszych partnerów (dostępne na stronie: https://startcup.put.poznan.pl/page7.html).
2. Indywidualne lub zespołowe przygotowanie wniosku konkursowego (wzór dostępny na stronie: https://startcup.put.poznan.pl/index.html)
3. Między 25 a 31 marca wysłanie wniosku w zakładce „Zgłoszenie” na stronie konkursu (https://startcup.put.poznan.pl/page3.html).
Szczegóły, a także regulamin i wymagane załączniki (np. wzór wniosku), znajdują się na stronie:
https://startcup.put.poznan.pl/
JEŚLI MASZ PYTANIA, NAPISZ NA STARTCUP@PUT.POZNAN.PL, ODPOWIEMY NA NIE I ROZWIEJEMY TWOJE WĄTPLIWOŚCI.
Konkurs lokalny podzielony jest na dwie fazy:
- faza – 25-31 marca 2023 – nadsyłanie zgłoszeń zgodnie z zasadami przedstawionymi powyżej.
- faza – kwiecień-maj 2023 – do drugiej fazy awansuje maksymalnie 6 pomysłów najlepiej ocenionych przez komisję konkursową. Zespoły wytypowane do fazy drugiej opracują biznesplany pod opieką mentorów i trenerów prowadzących warsztaty (finanse w biznesplanie, pitching przed inwestorami, modelowanie biznesowe, marketing, analiza SWOT), a następnie zaprezentują je przed komisją konkursową (koniec maja 2023).
Zwycięzcy drugiej fazy spotkają się ze zwycięzcami lokalnych konkursów z pozostałych uczelni partnerskich EUNICE i wezmą udział w międzynarodowym finale konkursu (EUNICE Imagine Innovation Final Cup) na University of Catania w lipcu 2023.
Współorganizatorami konkursu są znane i rozpoznawalne przedsiębiorstwa oraz start-upy:
- Aquanet S.A. - fundator nagrody pieniężnej w EUNICE Start Cup
- Enea Operator
- Grupa Blix
- Intel
- MAB Robotics
- Mucha
- Solaris Bus & Coach
- Volkswagen Poznań
Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania.