Data dodania

18.05.2023
I Ogólnopolska Konferencja Naukowa PUTChemikon


6 maja w Centrum Dydaktycznym Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa PUTChemikon organizowana przez Koło Naukowe PUT Chemistry. Wydarzenie było skierowane do studentów i doktorantów chemii z całej Polski. Wykłady plenarne poprowadzili prof. UAM dr hab. Robert Przekop oraz dr inż. Małgorzata Janiszewska (Curtis Health Caps). Każdy z uczestników mógł wziąć udział w obradach jednej z czterech sekcji: Chemii Bioorganicznej i Organicznej, Technologii i Inżynierii Chemicznej, Polimerów i Nanomateriałów lub Chemii Ogólnej, Analitycznej i Elektrochemii. Studenci przedstawiali swoje wyniki w formie komunikatów i posterów. Jeden z Partnerów Konferencji, firma Metrohm, przeprowadził warsztaty z chromatografii jonowej i zaprezentował sprzęt laboratoryjny w swoim mobilnym laboratorium.
Konferencję zaszczyciła swoją obecnością Przewodnicząca Komitetu Naukowego PUTChemikonu i jednocześnie nasz Patron Honorowy, Dziekan Wydziału Technologii Chemicznej, Pani prof. dr hab. inż. Ewa Kaczorek. Organizatorzy mieli też okazję gościć przedstawicieli kilku innych swoich Partnerów: JHJ, PozLab oraz Polychem Systems.
Kilkumiesięczna praca studentów i opiekunów Koła Naukowego PUT Chemistry zaowocowała wyjątkowym wydarzeniem, które zbliżyło do siebie studentów chemii z różnych krańców naszego kraju. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje PUTChemikonu!

 

Komitet Organizacyjny PUTChemikon

Koło Naukowe PUT Chemistry

 

1

 

2

 

3

 

4

 

4

 

PL