PUT Chemistry

Przewodnicząca:

inż. Klaudia Krysiak

Z-ca przewodniczącej:

inż. Izabela Karczewska

Sekretarz:

inż. Agata Kaszubowska

Opiekunowie koła:

dr inż. Wojciech Smułek

Absolwent Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej.
W swojej pracy badawczej zajmuje się surfaktantami roślinnymi i ich zastosowaniami w biotechnologii środowiskowej, farmacji, kosmetologii i przemyśle spożywczym. Laureat Stypendium Miasta Poznania dla wybitnych młodych naukowców. Z Kołem Naukowym związany od chwili jego powstania.

dr inż. Martyna Rzelewska-Piekut

Absolwentka Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej.
Prowadzi badania związane z hydrometalurgicznym odzyskiem metali, głównie z grupy platynowców, z surowców wtórnych (zużyte katalizatory samochodowe i przemysłowe, złom elektroniczny), co jest niezwykle ważne z punktu widzenia gospodarki o obiegu zamkniętym.

Opis działalności:

Celem działalności Koła Naukowego jest poszerzanie wiedzy studentów w zakresie chemii oraz technologii chemicznej. W ramach tych działań organizowane są: spotkania z ekspertami i osobami pracującymi w przemyśle oraz wycieczki do różnych zakładów produkcyjnych takich jak GlaxoSmithKline, Kompania Piwowarska czy Bridgestone w celu zdobycia rozeznania i doświadczenia na rynku pracy. Członkowie mają też szanse realizować się w prowadzonych projektach badawczych. Kolejnym ważnym elementem działalności koła jest promocja wydziału i popularyzacja nauki wśród dzieci i młodzieży m.in. podczas wydarzeń takich jak: Dni Otwarte, Dzień dla Dziewczyn, Targi Edukacyjne, czy Noc Naukowców. Członkowie KN PUT Chemistry angażują się również w organizacje konferencji naukowych, na których mają szanse zaprezentować efekty swojej pracy podczas sesji posterowych. W Kole działają sekcje tematyczne, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Kontakt:

e-mail: chemistry.put@gmail.com

Strona internetowa:

PUT CHEMISTRY

Zachęcamy do kontaktu przez naszą stronę na Facebooku bądź mailowo!