Przewodnicząca:
Klaudia Kunicka
Z-ca przewodniczącej:
Konrad Kłaniecki
Sekretarz:
Martyna Rosiak
Opiekunowie koła:
dr inż. Wojciech Smułek
Absolwent Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej.
W swojej pracy badawczej zajmuje się surfaktantami roślinnymi i ich zastosowaniami w biotechnologii środowiskowej, farmacji, kosmetologii i przemyśle spożywczym. Laureat Stypendium Miasta Poznania dla wybitnych młodych naukowców. Z Kołem Naukowym związany od chwili jego powstania.
dr inż. Martyna Rzelewska-Piekut
Absolwentka Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej.
Prowadzi badania związane z hydrometalurgicznym odzyskiem metali, głównie z grupy platynowców, z surowców wtórnych (zużyte katalizatory samochodowe i przemysłowe, złom elektroniczny), co jest niezwykle ważne z punktu widzenia gospodarki o obiegu zamkniętym.
Opis działalności:
Celem działalności Koła Naukowego jest poszerzanie wiedzy studentów w zakresie chemii oraz technologii chemicznej. W ramach tych działań organizowane są: spotkania z ekspertami i osobami pracującymi w przemyśle oraz wycieczki do różnych zakładów produkcyjnych takich jak GlaxoSmithKline, Kompania Piwowarska czy Bridgestone w celu zdobycia rozeznania i doświadczenia na rynku pracy. Członkowie mają też szanse realizować się w prowadzonych projektach badawczych. Kolejnym ważnym elementem działalności koła jest promocja wydziału i popularyzacja nauki wśród dzieci i młodzieży m.in. podczas wydarzeń takich jak: Dni Otwarte, Dzień dla Dziewczyn, Targi Edukacyjne, czy Noc Naukowców. Członkowie KN PUT Chemistry angażują się również w organizacje konferencji naukowych, na których mają szanse zaprezentować efekty swojej pracy podczas sesji posterowych. W Kole działają sekcje tematyczne, w których każdy znajdzie coś dla siebie.
Kontakt:
e-mail: chemistry.put@gmail.com
Strona internetowa:
Zachęcamy do kontaktu przez naszą stronę na Facebooku bądź mailowo!